Безкоштовна доставка За замовлення понад 2 000 грн.
Порівняння
Вибране
Кошик (0)

Різновиди та розміри барабанних паличок

Як професійний так і початковий драммер не можуть обійтися без свого головного знаряддя - без барабанних паличок. Барабанні палички - особливий інструмент для кожного виконавця. Перед ним завжди велика різноманітність музичних інструментів і аксесуарів, тому дуже важливо вибрати саме свій для неповторного виконання музичного твору. Для кожного виду установки є свої палиці для кращого вилучення звуку. На це має вплив матеріал, з якого виконані палиці, їх вага, діаметр і габарити.

Для початку слід дізнатися з яких частин складається барабанна паличка.


Накінечник (tip) - барабанних паличок буває різного розміру і конфігурації. Він впливає на якість і силу звуку, та тривалість звучання.
Шийка (neck) - вважається посередником між наконечником і плечем барабанної палички.
Плече (shoulder) - зона палички, якою можна бити по тарілці креш і виконувати зворотні удари. Довжина і товщина плеча впливає на звучання та гнучкість палиці. Палички з потовщеним плечем видають потужний відгук, практично не гнуться. Тонке плече більш пружне, така паличка видає м'який звук.
Тіло (body) - найбільша частина барабанної палички, працює для утримання палички і виконання ударів рімшот.
Комель (butt) - товстий наконечник і балансир палички. Його використання збільшує силу удару і соковитість звуку.

З чого роблять барабанні палички?!

Матеріалом для виготовлення барабанних паличок служать різні типи дерева, синтетичні склади та метал.

Сталеві барабанні палички значно важче дерев'яних, їх використовують для опрацювання різних технік і тренувань ударів. На установці такими паличками грати не можна.

Палички з синтетичних матеріалів більш міцні та можуть мати спеціальні змінні наконечники.

Найпоширеніші палички - дерев'яні. Найбільш широко застосовуються серед професійних ударників виготовляються з таких видів деревини:

американський горіх - мають середню вагу, високу твердість, практично не схильні до згинання, завдяки своїй твердості добре гасять вібрації і поглинають віддачу від ударів;
дуб - самі важкі палички, вологостійкі і дуже щільні, але здатність вбирати удари у них низька,
клен - застосовують для швидкої гри, завдяки деревині видається більш легкий звук, добре поглинають удари,
бук - за своїми якостями такі палички схожі на дубові, але менш вологостійкі.

Маркування та розмір барабанних паличок

Барабанні палички мають своє особливе маркування, яке складається з цифр та літер.

Тип А найбільш популярний у сучасних барабанщиків. Такі палички мають тонкі шийки і невеликі головки, що дозволяє витягувати ними м'який звук. Ці палиці застосовують для виконання джазових і блюзових мелодій.

Тип В ідеально підходить початківцям-музикантам. Ці палички звучать голосніше, застосовуються для виконання важкої музики.

Тип S зараз практично не використовується, а раніше призначалися для виконання музичних маршів.

Англійська «N» позначає, що у палички нейлонова головка. Буква ставиться в кінці позначення паличок.

Цифра в знаку вказує на діаметр палички. Чим цифра менше, тим окружність більше.

Великий діаметр паличок викликає велику звукопроекцію і гучність.

Розмір палички виконує роль важеля. Довгі палички важко тримати під контролем, але вони дають хорошу силу звуку при невеликому діаметрі.

Маса барабанних палиць впливає на силу та потужність звуку. Важкі палички витягають гучне і «товсте» звучання. Більш важкі палички простіше контролювати, ніж тонкі. Тонкі палиці видають більш високий і «легкий» звук.

При виборі барабанних паличок важливо розуміти, чим більше паличка вбирає вібрації від ударів, тим легше нею працювати, тим менше втомлюються кисті ударника.

Накінечники барабанних паличок

При підборі палиць важливо приділити увагу до їх накінечників.

Пластикові накінечники надають барабанам виражений звук і чудово звучать по тарілках. Більш звичні дерев'яні накінечники дають барабану встановлене глибоке звучання. Накінечники з нейлону добре пружинять і відмінно звучать на тарілках, довше служать. Для гри на електронних установках підходять різні палички як з нейлоновим накінечником так і класичним.

Опинившись перед вибором барабанних паличок в музичному магазині, покладіть їх на стіл, нехай котяться. Рівні палички покотяться рівно, а вигнуті стануть «танцювати» на столі. Безумовно потрібно бути впевненим в гладкості паличок, негладкі можуть зламатися в будь-який час.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар
Рекомендовані товари